Investeerimisühingu Admiral Markets omaniku Alexander Tsikhilovi sõnul kasutas ta Briti Neitsisaartel offshore-firmat enne seda, kui hakkas tegutsema Euroopas - tegemist oli tema sõnul lihtsa opereerimisettevõttega.
- Investeerimisühingu Admiral Marketsi omanik Alexander Tsikhilov Foto: Andres Haabu
Investeerimisühingu Admiral Markets omanik Alexander Tsikhilov on Panama andmebaasist leitav Venemaa kaudu. Ta on seotud ettevõttega Proservicecom Ltd (Admiral Markets Ltd), mis on registreeritud Briti Neitsisaartele.
Tsikhilovi sõnul sai see ettevõte loodud 2007. aastal, kui Admiral Markets veel ei tegutsenud Eestis ega mujal Euroopas ega omanud litsentsi. „Sel ajal Euroopa ei litsentseerinud sellist äri,“ selgitas Tsikhilov, kes toona elas Venemaal.
„Kui kolisin Eestisse, siis registreerisime Eesti-Euroopa ettevõtte, saime litsentsi, võtsime Briti Neitsisaartel oleva ettevõtte käibelt maha ja viisime kõik kliendid Euroopa ettevõttesse,“ sõnas Tsikhilov.
Seejärel, 2012. aasta lõpus, müüs ta Briti Neitsisaartel registreeritud ettevõtte Maksim Petrovile, kes nimetas firma Proservicecom Ltd ja lõi oma brändi. „Seega ei oma see ettevõte juba aastaid meiega mitte mingisugust seost,“ rõhutas Tsikhilov.
Hea teada
Admiral Markets kuulub tulu poolest maailma parimate internetikauplejate sekka ning selle üks omanikest Alexander Tsikhilov jõudis mullu esimest korda ka Eesti rikaste edetabelisse kõrgele 105. kohale. Tema vara väärtuseks hindas toimetus 23 miljonit eurot.
Tsikhilov koli Eestisse 2008. aastal. 2009. aastal sai finantsinspektsioonilt litsentsi osutada investeerimis- ja kõrvalteenuseid 26 Euroopa Liidu liikmesriigis ning kolmes Euroopa majanduspiirkonna riigis, kuhu kuuluvad Island, Norra ja Liechtenstein.
Ka Panama advokaadifirmast Mossack Fonseca lekkinud paberitest on näha, et ettevõtte osanik on Maksim Petrov, kes on seotud Norra aadressiga Tholenseweg 30 1181KE Amstelveen.
Tsikhilov selgitas, et tema Briti Neitsisaartel registreeritud ettevõttes oli kõik deklareeritud ning ta maksis Venemaal dividendide pealt makse. „Kui me tulime siia äri ajama, teadsid sellest ka Eesti ametkonnad,“ sõnas Tsikhilov.
Tema sõnul oli tegemist lihtsa opereerimisettevõttega, mida kasutati klientidega tehinguteks ning pankades kontode avamiseks. „Tegutsesime läbipaistvalt, ei kasutatud seda maksude optimeerimiseks,“ ütles Tsikhilov ja rõhutas: „Offshore-firmade kasutamine ei ole kriminaalne, kriminaalne on see juhul, kui optimeeritakse makse. Meie jaoks oli see tavaline ärimudel, mida kasutasime selleks, et töötada üle maailma.“
Ta lisas, et Briti Neitsisaartel registreeritud ettevõtet kasutati seepärast, et enne 2008. aastat polnud Euroopas vastu võetud finantsdirektiivi, mis oleks võimaldanud neile Euroopa litsentsi. „Enne seda ei litsentseeritud meie äri üldse maailmas,“ lausus Tsikhilov.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.